Psi

Poľovnícka spoločnosť v Drahovciach

Poslaťod rex » 31 Január 2012, 12:19

likenoother:áno máš pravdu,je to moja predstava o fungovaní polovníctva ako takého.....vieš,ale každá funkcia, či už je to v práci alebo nie, sa má vykonávať podľa stanovených noriem ktoré sú oficiálne stanovené...ty si ako sama tvrdíš psíčkarka, ja som zase ochranca všetkých zvierat ktoré existujú na tomto skurvenom svete, pretože podla mňa si každý tvor zaslúži starostlivosť a spokojný život....áno máš prevdu, že tu to tak nefunguje, pretože vládne už dlhú dobu anarchia a každý si robí len to čo v tej chvíli považuje za vhodné.
Radšej pôjdeš so svojím miláčikom inam aby si ho ochránila pred možným zastrelením - typický príklad ľudského strachu...a takto presne rozmýšľajú aj tí poľovníci - my si urobíme svoje zákony, vyhradíme si revíry kde my chceme a ľudia tam chodiť nebudú pretože strach o svojich miláčikov im to nedovolí....vieš kde všade sú polovné revíry v okolí obce???všade za mostom a aj pred mostom!!!takže už všade mimo ulíc v dedine, tzn. že kam chceš chodiť so svojím psom???kde vlastne nehrozí tvojmu psovi nebezpečenstvo???odpoviem za teba - na tvojom vlastnom pozemku......chod na polovnícku schôdzu, ak nejaká niekedy bude a povedz to tým ochrancom dediny...jediná odpoved bude - tak si nekupuj psa!!!kde je teda vyhradená plocha územia na vybesnenie sa Vašich psíkov???nikde!!!Takže psa ti vlastne môžu odstreliť všade okrem tvojho dvora....Všetci si tu píšete čo sa Vám prihodilo, pripadá mi to ako nejaký krúžok nespokojných ľudí, ale v dôsledku nikto nič nerobí, ani nepodniká žiadne kroky...Perčo???STRACH....
rex

Poslaťod likenoother » 31 Január 2012, 19:04

viem, kde všade sú poľovné revíry, mám vcelku slušný prehľad v zákonoch, právach aj povinnostiach. preto som sa bola na venčenie pýtať - roľa pri Važine je vraj súkromný pozemok, nie je to revír, Važina a okolie je tiež bezpečný, je to pri obývaných domoch.

a ty, keď tvrdíš, že za všetkým je strach, čo si podnikol pre ochranu zveri a vtáctva? chodíš prikrmovať zver?
likenoother

psy

Poslaťod RK » 09 Február 2012, 08:57

Tak, a novela poľovníckeho zákona je na svete! Mačky nesmú strieľať vobec, psa vybaveného obojkom alebo náprsným postrojom sfarbením odlíšiteľným od sfarbenia srsti takisto, neoznačeného psa do 50 metrov od majiteľa taktiež, a samozrejme nemožu strieľať po psovi poľovníckeho plemena- tie hádam poznajú!
RK

Poslaťod likenoother » 25 August 2012, 08:57

Tak po roku fungovania v Drahovciach môžem skonštatovať, že som nemala zatiaľ žiaden problém s poľovníkmi ani s rybármi. Pani, čo chodí venčiť labradora a zlatú retrieverku však hovorila, že sa stretáva s nadávkami a vyhrážkami takmer denne, pretože musí so psami prejsť celú dedinu (na vodítkach), kým prídu po Važinu. Dokonca sa jej nejaký podnapitý magor v maskáčoch vyhrážal odstrelom psov, keď prechádzala popod val za Važinou, dokonca psov nemala ani pustených. Stať sa to mne, okamžite volám policajtov.. predpokladám ale, že to poľovník nebol, skôr nejaký rybár možno.. Celkovo som spokojná s ľuďmi, ktorých stretávame, dúfam, že ani na nás sa nemá kto sťažovať, aj keď občas sa stane, že mladšia psica si ide oňuchať okoloidúceho človeka napriek môjmu privolaniu.
likenoother

Poslaťod AK » 26 August 2012, 23:23

Viem o tom prípade- bol to poĺovník, žiaľ !
AK

Poslaťod likenoother » 27 August 2012, 06:11

odkiaľ tá istota?
likenoother

Poslaťod AK » 27 August 2012, 07:34

Viem, o koho sa jedná- polovník aj rybár v jednej osobe.
AK

milí psíčkari

Poslaťod BK » 18 Október 2012, 14:52

Milí psíčkari, niečo Vám poviem.
Je to fasa že sa tak angažujete za práva vašich miláčikov ALE... čo takto pozerať v prvom rade na práva ľudí?! Je super že chcete aby vaši psi mohli voľne behať kde kade lenže ja zase chcem aby moje deti mohli chodiť po dedine a kdekoľvek po chotári bez toho aby som sa musel báť že ich niekde dotrhá nejaký psisko!!! A nehnevajte sa ale ľudia snáď majú stále pred zvieratami prednosť. Takže môj názor: pes na dvore - OK a s primeraným plotom! Pes v dedine - na vodítku, v chotári tiež na vodítku! Keď ste si kúpili psa ktorý sa potrebuje vybehať nech sa páči kúpiť mu aj pár hektárový pozemok, oplotiť a môže behať. A nehovotre mi tu že môj pes je kľudný a nikomu nič neurobí a pod. To sú kecy! Nikto psa neovláda na 100%! Takže sa všetci ukludnite, vašich psov si nechajte doma a neobťažujte okolie! Stačí že vaši psiská štekajú a otravujú tým život vašim susedom.
BK

Poslaťod KV » 19 Október 2012, 09:34

Nie som psíčkarka, ale len veľmi ťažko sa dá reagovať na Tvoj príspevok, pretože s takou zaujatosťou, averziou až nenávisťou, proti psíkom a psíčkarom som sa hádam ešte ani nestrtla! Je mi Ťa úprimne ľúto, ale nemám čas ani chuť vysvetľovať, to by bolo nadlho. Myslím, že skor intolerantných ako si Ty, by mali držať na vodítku, resp. doma na dvore!!! PS. Dúfam, že Ťa nemáme v susedstve, to by všetci naokolo museli dať psom vyoperovať hlasivky,, aby neobťažovali" !
KV

Ale, ale...

Poslaťod BK » 18 December 2012, 14:39

Prepáč ale musel som sa zasmiať na tom ako si sa nestrtla...oprav si to prosím ťa. A teraz k veci. Možno mám averziu, žiaľ je to dôsledok zlých osobných skúseností a aj terajšieho stavu v mojom okolí. A reaguj prosím ťa vecne, píšeš len žlčovité výlevy. V čom nemám pravdu?
BK

Poslaťod XY » 19 December 2012, 20:12

Aj ja milujem psov, ale úplne súhlasím s BK. Nielen na vodítku, ale aj s náhubkom, lebo pitbulov zvyčajne vedú nevyrovnané osoby.
XY

Poslaťod likenoother » 16 Január 2013, 11:48

BK: Tak ako ty máš zlé skúsenosti so psami, ja mám zlé skúsenosti s ľuďmi a teraz čo, mám to zovšeobecniť, mám sa im vyhýbať a zamknúť sa v pivnici?
Moje psi neobťažujú ľudí, keď niekto ide oproti, volám si ich a pripínam, resp. nenechám ich obťažovať okoloidúcich.
Keď mi prekážajú deti, ktoré kričia na ulici, na prechádzkach nás oslovujú a chcú kontaktovať psi alebo v tomto období hádžu pirátov, mám odporúčať všetkým, aby si deti držali doma??
NIE, všetko je o vzájomnej tolerancii, úcte a dobrej vôli. Ja neubližujem iným a očakávam, že iní nebudú ubližovať mne (a mojim psom).
likenoother

Predchádzajúci

Späť na Poľovníci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť