bioelektraren

Návrhy, pripomienkya debaty týkajúce sa životneho prostredia v obci a jej okolí...

bioelektraren

Poslaťod blizky » 21 Apríl 2012, 09:30

- to ze najblizsie domy su 100 metrov daleko je asi taka pravda akoze drahovce su v okrese hlohovec.

- po vystavbe elektrarne by mala byt podmienka zrusit investorom skladku za druzstvom - odpad zlikvidovat v elektrarni, a vytvorit novu skladku v priestoroch elektrarne.

- pre dost velku zataz ciest (cca 30tisic ton suroviny+vaha aut/rok) dat podmienku vystavbu novej cesty k ulici pod bystercom, alebo aspon opravu cesty popod most. ako samozrejmost by bolo treba dat podmienku o oprave znicenych ciest autami.

- dalej by bola dobra podmienka, aby sa pri opravnenych staznostiach ludi na hluk, alebo smrad vlastnik s nimi zaoberal a zaobstaral napravu.

- neviem ci je hluk 50db/1m doveryhodny ked oficialne pisu pri originalnom iso kontajneri 65db/10m aj s tlmicom, a to tam budu aj podavace, davkovace,..

- z elektrarne pojde na okolite polia 13500 ton odpadu. z toho 11000 ton flugatu - teda kvapalneho odpadu s vysokym posielom dusicnanov.

- 5kg co2 a nox za hodinu pri prevladajucom severnom vetre je pomerne dost. bolo by dobre lepsie preveril dopady na prostredie (jazero) - spolu je to cca 40ton co2+nox za rok
vsetok odpad je rozlozitelny bioodpad, ale ak sa skoncentruje na jednom mieste, z elektrarne pretecie do spodnej vody odpad bude to mat neblahe ucinky...
blizky
 

Poslaťod Hosť » 02 Jún 2012, 07:04

ahojte, neviete ako to vyzera s bioelektrarnou co tu chcu postavit? dufajme ze to neprejde , to bude strasny smrad, ak sa im to podari. boh nas ochranuj.
Hosť
 

Poslaťod majo » 07 Jún 2012, 10:27

No..myslím,že Boh nás v tomto prípade neochráni.Jediná šanca je asi v spoľahnutí sa na zdravý rozum poslancov..ale keďže žiadneho z poslancov osobne nepoznám,nie je mi jasné do akej miery drahovskí poslanci zdravým rozumom disponujú...
majo
 

Poslaťod Hosť » 15 Jún 2012, 13:47

no o ten zdravý rozum poslancov sa naozaj obávam, hlavne u pár jedincov táto vlastnosť pravdepodobne absentuje
Hosť
 


Späť na Životné prostredie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť